Vlnové délky

GROW_LED_pestebni_osvetleni_03

Spektrální složení umělého světla a jeho intenzita pro zdravý růst rostlin.

Pěstební zařízení jako haly, komory a boxy pro pěstování rostlin jsou odkázány na kvalitu a kvantitu umělého osvětlení a uměle vytvořeného klimatu. Hledáte optimální světelný zdroj, který bude splňovat všechny požadavky rostlin a přitom bude energeticky úsporný? Elektrická energie je čím dál dražší a spotřeba běžných světelných zdrojů se z velké části mění na energii tepelnou než na energii potřebnou pro růst rostlin v oblasti FAR radiace. V důsledku toho také vznikají další požadavky na chlazení a odvod tepla z prostoru.

Obecně lze konstatovat, že největší absorpce při fotosyntéze je v oblastech modré, transmise pak v červené barvě světla. Naopak reflexe je největší v zelené barvě (tudíž není příliš rostlinou využita, ale je potřebná).

V dřívějších dobách odborníci k tomuto účelu využívali průsvitné barevné fólie, kterými světlo procházelo. Toto technické omezení je dnes překonáno použitím světelných zdrojů GROW LED cz. Ty umožňují nabídnout rostlinám takové světlo a intenzitu v jednotlivých spektrálních oblastech, které jsou vhodné pro sazenice, vegetaci, květ a plod.

Jednotlivé vlnové délky a jejich složení v konečném spektru zásadně ovlivňuje růst, stavbu, hustotu a kvalitu rostlin.

Jde však o správný poměr využití světelné energie pro podporu bohatého života rostlin.

Volitelné vlnové délky pro zakázkovou výrobu v oblastech barevných spekter jako jsou:

Vyvinuli jsme GROW LED světelné zářiče tak, aby byly vhodné pro použití s maximální efektivností.

Zásadní rozdíl mezi nabízeními lampami je obsah spektrálních vlnových délek potřebných pro kultivaci rostlin. Rozsáhlý výzkum zdrojů GROW LED se soustřeďuje především na oblast konstrukčního uspořádání zářících čipů z hlediska jejich účinnosti a efektivního chlazení, které zásadně prodlužuje jejich životnost. GROW LED pěstební lampy jsou vyvinuty tak, že spektrum LED je spojité, takže obsahuje úplnou škálu barev a jejich odstínů. Díky tomu lze dosahovat vysokých hodnot aktivního záření a plodnosti. V našich GROWLED pěstebních zářičích jsou obsažené jednotlivé multi GROW LED čipy v základních verzích , nebo vyrobené na přání zákazníka, vyzařující vlnové délky od 365 nm po 960 nm a v rozmezí bílého světla od 2300 – 20000K. V nabídce máme téměř 30 různých druhů vlnových délek, které lze kombinovat do několika výkonových řad čipů od 5W – 300W. Spojité široké spektrum je velmi vhodné i pro všechny fotobiologické procesy v rostlinách. Je velice příznivé, že dosahujeme teplot chromatičnosti až ke spektru o vlnové délce 760 – 960nm, což má významný vliv na indukci květů a kvetení všech rostlin, i dlouhodenních, jejichž tzv. fytochrom far red vyžaduje ke své aktivaci právě toto dlouho vlnové červené záření. Vhodnost světelných zdrojů pro fotoperiodické ozařování je hodnocena indexem fotoperiodické radiace. To je procentuální podíl záření v rozmezí vlnových délek 550nm až 760nm, které aktivují fytochromy red a far, k fotosynteticky aktivnímu záření v rozmezí vlnových délek 365 až 830nm (FAR). GROW LED světelné pěstební systémy obsahují dostatečný podíl záření v červené i modré oblasti, který skýtá dostatek energie k fotosyntetickým procesům. Vyřešili jsme i absenci záření nejkratších vlnových délek v ultrafialové oblasti, které mají vliv na fotomorfogenetické procesy.

Další výhody světelných zdrojů GROW LED

Pěstební světelné zdroje GROW LED využívají optických systémů 60°, 90°; 120°. Tato optika je přizpůsobena aby dokonale zamíchala jednotlivé vlnové délky  dopadající na ozařovanou plochu. To umožňuje dosáhnout vyšších výkonů PAR záření a vyšší efektivnosti osvětlení. Systémy GROW LED také umožňují různé druhy ovládání od uživatelského po průmyslové.  PĚSTEBNÍ LED  OSVĚTLENÍ A SYSTÉMY GROW LED mají z pravidla velmi působivý design. Instalace je velice snadná.

GROW LED pěstební osvětlení lze uplatnit nejen v průmyslové oblasti, ale také v domácnosti

Pohodlné pěstování bylinek v domácnosti může být právě pro ty z vás, kteří  upřednostňují čerstvé bylinky. Ty sušené, nebo ze supermarketu v celofánovém pytlíku jsou mnohdy seschlé a různě vypadající. Představte si, že byste mohli mít po celý rok bez ohledu na počasí, vlastní domácí čerstvé „BIO“ bylinky.  Ano, chutnají vážně skvěle. A to, i když Vám porostou v tom nejtemnějším koutě domova. Je to jednoduché. Stačí si vyhradit prostor pro domácí zahradu a použít šikovně zvolený druh umělého osvětlení, který vydatně podpoří růst vysazených rostlin.  Prostor a velikost, je na každém. Podívejte se třeba kde a jak to jde nám.

Rozdíl růstu bylinek za oknem a pod GROW ED SEED

Zjistěte kde je kdo >>zde<<

Nevíte-li si s výběrem rady, můžete nás kontaktovat. Rádi poradíme a zodpovíme vaše dotazy.