Světelné spektrum pro rostliny

GROW_LED_pestebni_osvetleni_03

Plnospektrální LED osvětlení pro zdravý růst a vývoj rostlin.

Pěstební prostory jako jsou kultivační haly, komory a boxy jsou odkázány na kvalitu a kvantitu umělého osvětlení a uměle vytvořeného klimatu. Hledáte-li optimální světelný zdroj, který bude splňovat všechny požadavky rostlin a přitom bude energeticky úsporný tak je GROWLED.cz jasnou volbou.

Co teda je světelné spektrum pro rostliny?

Obecně lze konstatovat, že největší absorpce při fotosyntéze je v oblastech modré a transmise v červené vlnové délce. Naopak reflexe je největší v oblasti zelené a není hlavním zdroje energie fotoreceptorů chlorofylu A a B.

V dřívějších dobách odborníci k účelu nastavení testovacího světla využívali různé kombinace světelných zdrojů a průsvitné barevné fólie, kterými světlo procházelo a bylo různě filtrováno. Ve skutečnosti dosáhnout kvality a kvantity vyzařovaného světla na dnešní úrovni bylo ještě do nedávna složité. Toto technické omezení je dnes překonáno díky plnospektrálních světelných zdrojů GROWLEDcz. Ty umožňují nabídnout rostlinám takové světelné spektrum a intenzitu záření  jednotlivých vlnových délek v oblastech od 380 – 830nm,  které jsou vhodné pro celý cyklus rostlin.

Jednotlivé vlnové délky a jejich složení v konečném spektru zásadně ovlivňují růst, stavbu, hustotu a kvalitu rostliny.

GROWLED.cz vyvinul plné světelné spektrum pro rostliny tak, aby byly vhodné pro použití s maximální efektivností.

První plnospektrální osvětlení na světě

Zásadní rozdíl mezi nabízeními lampami je obsah a kvalita vlnových délek potřebných pro kultivaci rostlin. Rozsáhlý výzkum GROWLED.cz se soustředí především na oblast konstrukčního uspořádání zářících LED čipů z hlediska jejich účinnosti pro fotosyntézu a efektivního chlazení konstrukce svítidel, které zásadně prodlužuje jejich životnost. GROWLED.cz pěstební lampy jsou vyvinuty tak, že světelné spektrum LED je spojité, takže obsahuje úplnou škálu barev a jejich odstínů. Tím se řadí mezi nejšpičkovější světelné zdroje vůbec. Díky tomu lze dosahovat vysokých hodnot ozářenosti a plodnosti rostlin. Pěstební LED svítidla GROWLED.cz nabízí plnospektrální fotosynteticky aktivní záření v oblastech vlnových délek od 380 – 830 nm.

Spojité široké spektrum je velmi vhodné i pro všechny fotobiologické procesy v rostlinách. Dosahujeme širokého rozsahu světelného spektra o vlnové délce 600 - 830nm, což má významný vliv na klíčení, indukci květů a další důležité informace všech rostlin. GROWLED.cz světelné pěstební systémy mají dostatečný podíl a množství záření v celé červené i modré oblasti, které nese dostatek energie k biochemickým procesům. Vyřešili jsme i absenci záření nejkratších vlnových délek v ultrafialové oblasti, které mají vliv na fotomorfogenetické procesy. 

Plnospektrální pěstební LED osvětlení GROWLED.cz lze uplatnit nejen v průmyslové oblasti, ale také v domácnosti

Pohodlné pěstování bylinek v domácnosti může být právě pro ty z vás, kteří  upřednostňují čerstvé bylinky. Ty sušené, nebo ze supermarketu v celofánovém pytlíku jsou mnohdy seschlé a různě vypadající. Představte si, že byste mohli mít po celý rok bez ohledu na počasí, vlastní domácí čerstvé „BIO“ bylinky.  Ano, chutnají vážně skvěle. A to, i když Vám porostou v tom nejtemnějším koutě domova. Je to jednoduché. Stačí si vyhradit prostor pro domácí zahradu a použít šikovně zvolený druh umělého osvětlení, který vydatně podpoří růst vysazených rostlin.  Prostor a velikost, je na každém.

Encyklopedie – Světelné spektrum v čase - Spektrální křivky_různých_světelných_zdrojů

Nevíte-li si s výběrem rady, můžete nás kontaktovat. Rádi poradíme a zodpovíme vaše dotazy.