Spektrum světla

GROW_LED_pestebni_osvetleni_03

Plnospektrální LED osvětlení pro zdravý růst a vývoj rostlin.

Pěstební prostory jako jsou kultivační haly, komory a boxy jsou odkázány na kvalitu a kvantitu umělého osvětlení a uměle vytvořeného klimatu. Hledáte-li optimální světelný zdroj, který bude splňovat všechny požadavky rostlin a přitom bude energeticky úsporný tak je GROWLED.cz jasnou volbou.

Elektrická energie je čím dál dražší a spotřeba běžných světelných zdrojů se z velké části mění na energii tepelnou než na energii potřebnou pro růst rostlin v oblasti PAR radiace. V důsledku toho také vznikají u starších světelných zdrojů další požadavky na chlazení a odvod tepla z prostoru.

Obecně lze konstatovat, že největší absorpce při fotosyntéze je v oblastech modré a transmise v červené barvě světla. Naopak reflexe je největší v oblasti zelené a není hlavní zdroj energie fotoreceptorů chlorofylu A a B.

V dřívějších dobách odborníci k účelu nastavení spektrální křivky světla využívali průsvitné barevné fólie, kterými světlo procházelo. Toto technické omezení je dnes překonáno díky použití plnospektrálních světelných zdrojů GROWLED cz. Ty umožňují nabídnout rostlinám takové světlo a intenzitu v jednotlivých spektrálních oblastech, které jsou vhodné pro celý cyklus rostlin.

Jednotlivé vlnové délky a jejich složení v konečném spektru zásadně ovlivňují růst, stavbu, hustotu a kvalitu rostlin.

GROWLED.cz vyvinul plnospektrální světelné zářiče tak, aby byly vhodné pro použití s maximální efektivností.

První plnospektrální osvětlení na světě

Zásadní rozdíl mezi nabízeními lampami je obsah a kvalita vlnových délek potřebných pro kultivaci rostlin. Rozsáhlý výzkum světelných zdrojů GROWLED.cz se soustředí především na oblast konstrukčního uspořádání zářících čipů z hlediska jejich účinnosti a efektivního chlazení, které zásadně prodlužuje jejich životnost. GROWLED.cz pěstební lampy jsou vyvinuty tak, že spektrum LED je spojité, takže obsahuje úplnou škálu barev a jejich odstínů. Tím se řadí mezi nejšpičkovější světelné zdroje vůbec. Díky tomu lze dosahovat vysokých hodnot aktivního záření a plodnosti. Pěstební LED svítidla GROWLED.cz nabízí plnospektrální fotosynteticky aktivní záření v oblastech vlnových délek od 380 – 830 nm.

Spojité široké spektrum je velmi vhodné i pro všechny fotobiologické procesy v rostlinách. Dosahujeme širokého rozsahu světelného spektra o vlnové délce 600 - 800nm, což má významný vliv na indukci květů všech rostlin. GROWLED.cz světelné pěstební systémy obsahují dostatečný podíl záření v červené i modré oblasti, které nese dostatek energie k biochemickým procesům. Vyřešili jsme i absenci záření nejkratších vlnových délek v ultrafialové oblasti, které mají vliv na fotomorfogenetické procesy.

Plnospektrální pěstební LED osvětlení GROWLED.cz lze uplatnit nejen v průmyslové oblasti, ale také v domácnosti

Pohodlné pěstování bylinek v domácnosti může být právě pro ty z vás, kteří  upřednostňují čerstvé bylinky. Ty sušené, nebo ze supermarketu v celofánovém pytlíku jsou mnohdy seschlé a různě vypadající. Představte si, že byste mohli mít po celý rok bez ohledu na počasí, vlastní domácí čerstvé „BIO“ bylinky.  Ano, chutnají vážně skvěle. A to, i když Vám porostou v tom nejtemnějším koutě domova. Je to jednoduché. Stačí si vyhradit prostor pro domácí zahradu a použít šikovně zvolený druh umělého osvětlení, který vydatně podpoří růst vysazených rostlin.  Prostor a velikost, je na každém.

Encyklopedie – Světelné spektrum v čase - Spektrální křivky_různých_světelných_zdrojů

Nevíte-li si s výběrem rady, můžete nás kontaktovat. Rádi poradíme a zodpovíme vaše dotazy.